Rendhagyó módját választottuk idén a hallgatói számonkérésnek. A Műegyetemen futó "Adatbányászati alkalmazások" című tárgyunkat felvevő hallgatókkal szemben azt a követelményt állítottuk fel, hogy a félév végén egy általuk választott alkalmazási területen térképezzék fel az adatbányászat alkalmazási lehetőségét, és ennek kapcsán írjanak egy legalább 10 oldalas esettanulmányt. Ebben az esetben a leírt projekt fiktív lesz, de tapasztalatok szerint a hallgatók fantáziája talán pont emiatt tud igazán szárnyalni, és érdekes ötletekkel állnak elő.
Az idei év különlegessége, hogy amerikai egyetemek példáját követve a tárgyat felvevő 22 hallgató munkáját egy egyetemi weboldal keretein belül publikáljuk is. Ez jobban motiválja mind a hallgatókat, mind az előadókat, hiszen az eredménnyel nem zárkózunk be a tanterem magányába, hanem nyíltan a nevünket adjuk hozzá. Ez kockázattal és felelőséggel jár, kíváncsi vagyok, hogy mi fog ebből kisülni.
Nektek, mint Olvasóknak is szeretnénk szerepet szánni ebben a munkában. Talán még izgalmasabbá tudnánk tenni ezt a "játékot", ha kapnánk tőletek ötleteket arra vonatkozóan, hogy milyen területeket, témákat, "eseteket" dolgozzunk fel.
Várunk tőletek ide a kommentek közé, vagy közvetlenül nekem a gaspar@tmit.bme.hu címre olyan külhoni vagy belföldi híreket, blogbejegyzéseket, linkeket, vagy rövid leírásokat, melyek egy-egy érdekes vagy fontos területet, technológiát, problémát érintenek, ahol akár az adatbányászat is szerephez juthatna, vagy már szerephez is jut. A mindennapi rutin során Ti is néha belefuttok olyan dolgokba, melyek egy kis energiával érdekes felvetéssé alakíthatóak. Lehet az ötlet egy furcsa vagy új alkalmazási terület, vagy egy szokásos terület, ahol valami új technológia, új adatforrás megváltoztatja a szokásos elemzési módozatokat.
A kezdeményezésről természetesen itt a blogon is beszámolunk majd.